PROCEDURA ZGŁOSZEŃ WEWNĘTRZNYCH
-
1. Celem niniejszej Procedury zgłoszeń wewnętrznych naruszenia prawa (dalej jako: „Procedura”) jest wprowadzenie w Spółce Partner Logistic Sp. z o.o. ul. Gadki 2 97-320 Wolbórz (dalej jako: „Spółka”) procedur postępowania w przypadku zgłoszeń naruszeń prawa, stosownie do postanowień Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (dalej jako: „Dyrektywa”) oraz ustawy z dnia 14 czerwca 2024r. o ochronie sygnalistów Dz.U.2024.928 z dnia 2024.06.24, (dalej jako: „Ustawa”).
2. Niniejsza Procedura określa w szczególności tryb zgłaszania oraz rozpatrywania zgłoszeń naruszeń prawa w Spółce, podejmowania przez Spółkę działań następczych i zapewnienia ochrony sygnalistom przed działaniami odwetowymi.
SPOSOBY ZGŁASZANIA NARUSZEŃ PRAWA
1. W przypadku domniemania naruszenia prawa sygnalista ma prawo dokonać zgłoszenia wewnętrznego i w tym celu skorzystać z wewnętrznego kanału zgłoszeń udostępnionego przez Spółkę. Zgłoszenia można dokonać, korzystając z poniższych pisemnych kanałów zgłoszeniowych:
a) w formie papierowej na adres korespondencyjny: Partner Logistic Sp. z o.o.
ul. Gadki 2, 97-32 Wolbórz z dopiskiem „ZGŁOSZENIE NARUSZENIA. POUFNE.”
b) w formie elektronicznej na adres e-mail: sygnalista@partnerlogistic.pl z dopiskiem
w tytule wiadomości: „ZGŁOSZENIE NARUSZENIA. POUFNE”.
2. Sygnalista zobowiązany jest do podania w zgłoszeniu o naruszeniu prawa:
a) dane osobowe sygnalisty;
b) daty i miejsca zaistnienia naruszenia prawa lub datę i miejsce pozyskania informacji o naruszeniu prawa;
c) opisu na czym polegają lub polegały naruszenia prawa;
d) wskazania wszystkich dowodów jakimi dysponuje zgłaszający, które mogą okazać się pomocne
w procesie rozpatrywania naruszenia prawa;
e) wskazania uczestników i ewentualnych świadków zdarzenia.
3. Dane osobowe sygnalisty oraz inne dane pozwalające na ustalenie jego tożsamości nie podlegają ujawnieniu, chyba że za wyraźną zgodą sygnalisty.
4. Sygnalista może w każdym przypadku dokonać zgłoszenia zewnętrznego – do organu publicznego lub Rzecznika Praw Obywatelskich z pominięciem trybu przewidzianego w Procedurze zgłoszeń wewnętrznych. Szczegółowe informacje w zakresie trybu dokonywania zgłoszeń zewnętrznych do organów publicznych lub Rzecznika Praw Obywatelskich znajdują się na stronach internetowych poszczególnych organów i jednostek.
5. Procedura zgłoszeń zewnętrznych obowiązuje od 25 grudnia 2024r.